Rozwiązania dla różnych segmentów 

Viessmann przekracza granice w prawie każdym segmencie

Wspólnie z Państwem firma Viessmann dołoży wszelkich starań, aby zaspokoić Państwa specjalne potrzeby. 

Pink Flowers
Flower multideck
Flower_multideck

Róże są czerwone, fiołki są niebieskie - Viessmann dba o to, aby wszystkie kwiaty były chłodne!

Bycie florystą oznacza dostarczanie świeżych produktów i spersonalizowanych usług w najbardziej emocjonalnych momentach życia klientów - śluby, ukończenia studiów, urodziny, promocje, rocznice, a nawet pogrzeby. Jak sprawić, by zarówno profesjonalna postawa, jak i kwiaty nie więdły pod taką presją? Jednym ze sposobów jest spojrzenie poza bezpośrednie potrzeby - znalezienie godnego zaufania partnera, który może pomóc w zaspokojeniu potrzeb chłodniczych.

Chłodzenie jest kluczowe

Komercyjne rozwiązania chłodnicze są potrzebne, aby pomóc sprzedawcom w przechowywaniu dużych ilości kwiatów ciętych. Chłodzenie minimalizuje pogorszenie jakości kwiatów poprzez zmniejszenie szybkości oddychania, utraty wody, produkcji etylenu, wrażliwości na etylen i rozwoju drobnoustrojów. W rzeczywistości inwestycja w wysokiej jakości i szafy chłodnicze może potencjalnie zwiększyć sprzedaż, jednocześnie zmniejszając ilość odpadów. Dzieje się tak dlatego, że przechowywanie kwiatów w optymalnej temperaturze utrzymuje wilgotność i świeżość płatków przez okres od 1 do 3 tygodni, w zależności od gatunku.

Odpowiedni typ urządzenia chłodniczego pozwala zaoszczędzić sporo grosza na zużyciu energii. Nowoczesne chłodziarki zużywają znacznie mniej energii elektrycznej i wykorzystują naturalne czynniki chłodnicze, dzięki czemu są bardzo przyjazne dla środowiska.

Jako jeden z wiodących europejskich producentów systemów chłodniczych i szaf chłodniczych, Viessmann wierzy w efektywność energetyczną, zrównoważony rozwój, a także łatwość użytkowania. W rzeczywistości wymieniliśmy kilka wskazówek dotyczących wyboru najlepszych urządzeń chłodniczych dla małych i średnich firm z branży florystycznej.

Rzeczy, których należy szukać w rozwiązaniach chłodzących:

1. Stabilna temperatura 

Kwiaty dłużej zachowują świeżość w niskiej temperaturze (2-4 stopnie Celsjusza). W rzeczywistości, w zależności od gatunku, odpowiednio schłodzone mogą przetrwać do 3 tygodni. Aby uzyskać najlepsze wyniki, szafa chłodnicza powinna zapewniać równomierne chłodzenie, a także wydajną cyrkulację powietrza.

2. Energooszczędna technologia 

To naturalne, że firma i jej zapasy rosną. Wzrost będzie wymagał wydajności i modułowości, a energooszczędna szafa chłodnicza jest tego doskonałym przykładem. Wysokiej jakości szafa chłodnicza będzie dobrze służyć firmie przez długi czas: optymalnie przez 8-12 lat. Tak, jest to inwestycja, ale taka, która zwróci się w stosunkowo krótkim czasie.

3. Duża powierzchnia ekspozycyjna 

Kiedy klienci wchodzą do środka, pożądaną reakcją wielu właścicieli firm jest "zaskoczenie" klienta: Klient musi wiedzieć, że może zostać obsłużony i otrzymać najświeższe kwiaty i najpiękniejsze bukiety. Właśnie dlatego duże ekspozytory z nowoczesnymi akcentami są najlepsze. Nie tylko chronią one produkty, ale także pięknie eksponują kwiaty.

4. Łatwość sprzątania 

Czysta i dobrze utrzymana kwiaciarnia może mieć ogromny wpływ na wrażenia klientów i postrzeganie jakości. Jednak nie zawsze jest tak różowo, zwłaszcza że kwiaty cięte łatwo wytwarzają śmieci, a wilgotne środowisko może gromadzić brud i bakterie. Wybierając rozwiązanie chłodnicze, warto zwrócić szczególną uwagę na to, w jaki sposób urządzenie zostało zaprojektowane pod kątem higieny i łatwości czyszczenia. W dłuższej perspektywie będzie to miało duży wpływ na wizerunek sklepu i czas pracy personelu.

Dowiedz się więcej o naszych rozwiązaniach dla kwiaciarni

Aby uzyskać bardziej szczegółowe informacje na temat naszej oferty dla różnych segmentów, kliknij na nasze strony produktowe.