Jako firma rodzinna bierzemy na siebie odpowiedzialność

Nasza kultura

Zgodnie z wartościami naszej firmy w ramach Grupy Viessmann, w obszarze biznesowym Refrigeration Solutions zbudowaliśmy i jesteśmy przekonani o naszej kulturze jako kulturze rozwojowej, w której nieustannie uczymy się na naszych sukcesach i porażkach.

Kultura rozwoju to kultura promująca kreatywność, współtworzenie i przedsiębiorczość. Szybko przyjmujemy nowe pomysły i staramy się wprowadzać je w życie. Wierzymy, że wszyscy uczymy się przez całe życie i staramy się myśleć nieszablonowo w każdej kwestii. Chcemy przełamywać bariery i sięgać po nowe możliwości, aby ułatwić życie naszym klientom końcowym.

Viessmann HR - Airballoons

Różnorodność i równość

Różnorodność płci 

Zachęcamy i dajemy takie same szanse wszystkim płciom na pracę z nami i dołączenie do nas jako członek rodziny. Koncentrujemy się na neutralnych pod względem płci ogłoszeniach o pracę i uczciwych możliwościach rozpatrzenia wszystkich kwalifikujących się aplikacji.

Krajowa różnorodność 

Naszym celem jest realizacja polityki zerowej tolerancji dla dyskryminacji.

Wierzymy, że różne środowiska kulturowe niosą ze sobą ogromną szansę na zjednoczenie ludzi. Bardziej zróżnicowane myślenie ułatwia nieszablonowe myślenie.

Umożliwi nam to wyjście poza naszą przeszłość i teraźniejszość oraz zakwestionowanie obecnego status quo. Różnorodność jest jednym z podstawowych aspektów naszej kultury rozwoju.

Jak wspieramy członków naszej rodziny

Kariera i rozwój osobisty 

Członkowie naszej rodziny są najcenniejszym dobrem, jakie posiadamy. Musimy je chronić i promować.

 • Obejmuje to planowanie dalszej kariery i określanie indywidualnych planów rozwoju.
 • Zapewniamy szkolenia w miejscu pracy, ponieważ uważamy, że jest to jedna z najlepszych okazji do zdobycia jak największej wiedzy i doświadczenia.
 • Zapewniamy naszym pracownikom możliwość pracy zdalnej i wewnętrznej zmiany stanowisk dzięki wewnętrznej stronie kariery, która jest dostępna na całym świecie.

Połączenie rodziny i pracy

 • Viessmann zachęca do urlopów rodzicielskich dla obu płci, w tym na poziomie kierowniczym. Zawsze przestrzegamy lokalnych przepisów i lokalnych układów zbiorowych pracy, jeśli takie istnieją.
 • Korzystamy z elastycznych umów czasowych, oferujemy możliwość pracy w niepełnym wymiarze godzin i pracy zdalnej, aby umożliwić indywidualne, najbardziej odpowiednie połączenie rodziny i pracy dla dobrego samopoczucia członków naszej rodziny Viessmann.


Polityka bezpieczeństwa i higieny pracy

Dbanie o zdrowie psychiczne i fizyczne naszych pracowników jest dla nas ważne, dlatego opracowaliśmy szereg działań na rzecz zdrowia i bezpieczeństwa naszych pracowników:

 • Opieka zdrowotna w miejscu pracy
 • Wytyczne dotyczące bezpieczeństwa
 • Zarządzanie integracją w firmie
 • Umowa firmowa dotycząca ochrony przed stresem dla starszych pracowników
 • Zarządzanie absencją lub stopniowa reintegracja po długotrwałej chorobie
 • Menedżerowie ds. zdrowia i bezpieczeństwa w naszych lokalizacjach
 • Kwalifikacje w zakresie udzielania pierwszej pomocy
Viessmann Sustainability - Family

Chcesz dowiedzieć się więcej o odpowiedzialności społecznej w Viessmann Refrigeration Solutions? Skontaktuj się z nami.